תל"ן - הסבר

 

בכל שנה, כל תלמיד לומד שלוש שעות נוספות בשבוע של למידה  בתחום לימודי היהדות הנקראים תל"ן. התל"ן ממומן  על ידי ההורים ומאפשר לנו להעצים את לימודי היהדות בבית ספרנו שכולל ראש חודש, פרשת השבוע, חסד, וחגים.

הנושאים לשנה הקרובה לתל"ן הם:

 

  • תפילה: משמעות וערכים יהודיים
  • אדמ"ה: חקלאות ואקולוגיה דרך מקורות היהדות
  • אומנות – אומנות ויודיאקה יהודית
  • פרשת השבוע – הכרת הפרשה השבועית בתנ"ך

 

תפילה: עיסוק ומשמעות, ערכים יהודיים (כיתות א-ג)

כל התלמידים בכל שכבה מתפללים כל בוקר. הילדים מתפללים מסידור "רינת ישראל". את תוכנית התפילה מובילים אבשלום כץ והצוות החינוכי.

אבשלום כץ: עובד עם התלמידים על בסיס שבועי, מלמד אותם תפילות, שירים לטקסים בבית הספר סביב החגים  ומרכז את מקהלת בית הספר.

  • תפילות כיתות א'-ג' – שעה אחת בשבוע בכל כיתה.
  • מקהלה – שעה בשבוע (בית ספרי)

תפילה קהילתית – כיתות א-ב, כיתות ג'-ו' בכל יום שני  במשך שעה כאשר מוציאים את  התורה.

 

תכנית אדמ"ה: חקלאות ואקולוגיה דרך מקורות היהדות (כיתות א-ג)

ילדים לומדים הקשר בין יהדות לעולם הצמחים, האדם, מחזור המים  ובעלי החיים. ובנוסף חווים חוויה של עבודה פרקטית בגינה הקהילתית כאשר הם זורעים, שותלים וקוטפים תוצרי חקלאות.

 

אומנות

  • חברת נשימה – (כיתות ד-ו)

נשימה היא תכנית שנוצרה ומופעלת על ידי הארגון החינוכי אמנים ומוזיקאים למען ישראל. התוכנית בנויה בדגש על ערכים יהודיים בתחום דרמה ומוסיקה

  • אומנות יהודית לאה יעקובסון – תלמד אינטרגרציה בין יודאיקה יהודית ואומנות. הילדים ילמדו עקרונות כגון טקסים קדושים, תפילות, וחגים דרך מדיות שונות של אומנות והם ייצרו יצירה אומנותית בהתאם לנלמד.

 

 פרשת השבוע:

כל כיתה תלמד שעה של פרשת השבוע

כיתה א- נטלי רודולר

כיתות ב-ג – מזל קינן

כיתות ד-ו – נועם אודרברג

השיעורים יהיו אינטראקטיביים המבוססים על ספרי לימוד של קרן תל"י ומקורות נוספות הקשורות לפרשה כל שבוע. הם ידגישו את  הערכים של סיפורי המקרא הנמצאים בפרשה לחיי הילדים.

 

תשלום דמי תל״י הינו בנוסף לתשלומי בית הספר ובא לכסות את עלויות תוכניות ההעשרה בתחום היהדות. התכנים והפעילויות בתחום היהדות מנוהלים על ידי העמותה ואינם מכוסים על ידי משרד החינוך.**

התקציב שנאסף מתשלומי ההורים מנוהל ע"י עמותת תלי רעננה – העמותה רשומה ברשם העמותות ונמצאת בפיקוח של רו"ח חיצוני.

אנו בעמותה, מאמינים בערכי שותפות ואחריות אישית לקהילה שלנו,  ובהתאם חשוב והכרחי להמשיך ולכבד את המחויבות ולקחת אחריות. אנו מבקשים מכל משפחה לשלם את חלקה עבור ילדיה בבית הספר ו/או בגני תל"י.